Daniel Prokeš je vedoucím projektu Když není škola. Vystudoval bakalářské studium na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu PALESTRA, kde se v průběhu studia začal věnovat organizování sportovně-zábavných projektů pro děti. Před založením projektu Když není škola, se účastnil jako vedoucí ozdravných pobytů u moře pro děti v Černé Hoře, organizování příměstských všesportovních a fotbalových táborů nebo akcí zaměřených pro děti ze základních škol a mateřských školek jako Czech Target Sprint, Můj první gól nebo Děti v pohybu. Jeho hlavním úkolem bude příprava a vedení letních táborů a vedení všesportovních kroužků pro školy a školky v průběhu školního roku. Dále se zaměří na projekt Pro školy. Dan také pracuje jako fitness trenér v centru Prahy v Xplore Fitness a instruktor zdravotní tělesné výchovy, kde se snaží naučit děti i dospělé kladnému vztahu k pohybu a sportu, zdravým pohybovým stereotypům, odbourání obezity a prevenci před civilizačními chorobami.